pühapäev, 27. november 2011

Esimene advent ehk jõulukraami väljatoomise päev

Juhuu, olen esimest adventi juba pikalt oodanud ja nüüd on see käes! Jõulude lähenemine on juba käegakatsutavam. Mulle tähendab see koduseid õhtuid sooja teki all, glögikruus käes ja läpakas süles, jõulutuled põlevad ja võib-olla ka paar küünalt.. Tegelikult ei erine see ju eriti minu tavalistest õhtutest, aga mingisugune rahulikkuse moment on lihtsalt juures. Aasta veereb lõpule, võib teatud otsi vaimselt kokku tõmmata ja uusi planeerida ja unistada.
Lisaks on mul esimese advendi puhul ametlik luba Akilt jõulutuled ja muud värgid kapist välja kraamida ja üles riputada. Kui ma juba novembri keskel seda ideed üritasin välja käia, siis mulle pööritati veel silmi, et liiga vara. Aga nüüd sai maja ees männile ülimalt kirkad led-tuled peale riputatud, et päkapikud ikkagi meid üles leiaks ja sussi sisse üht-teist tooks. Tuppa soetasin läbipaistva klaasvaasi sisse ka dekoratiivsed jõululambikesed, teise vaasi sisse said punased ja hõbedased kuuse-ehted. Ilus!

Mänd näeb välja selline, kahju ainult, et lund ei ole:
PB265889.jpg

Jõulukompositsioon 1:
PB275896.jpg

Ehtevaas:
PB275899.jpg

Kompositsioon nr 3:
PB275905.jpg

Käisime täna taas ühte maja vaatamas. Seekord oli juba selline tunne, et selle me võtaksime! Kahjuks me polnud ainsad, suur sebin käis seal, palju inimesi oli maja vaatama tulnud. Aga oli ka põhjust - asukoht metsatuka ja põldude vahel, siiski suhteliselt lähedal Lahti kiirteele, saab kiirelt Helsingisse vuhiseda. Ruute 118 PLUSS välja ehitamata keldrikorrus, millest umbes pool oli korraliku toakõrgusega, ehk siis võimalus ehitada eluruumideks ümber (meie puhul siis Akile ilmatusuureks töötoaks ;)) Meeletu potentsiaal igatahes. Maad oli lähemale hektar, sellist krunti naljalt ei leia. Osa sellest oli head peenramaad, korraliku mullaga - mulle oleks seal järgmisteks 5-10 aastaks nokitsemist, nägin juba vaimusilmas kasvuhoonet tõusmas, maasika- ja kartulipeenraid, salatilehti ja ürte ;) Maja iseenesest oli suhteliselt retro, ehk siis aastast 1979. Nõuab igas toas remonti + köök ja vannituba nullist teha. Plaani oleks pidanud ka pisut muutma, hetkel see oli tibake ebaloogiline, magamistoad pisikesed ja köök elutoast kaugel. Aga neid oleks olnud suhteliselt lihtne muuta, sest allkorrusel oli ju avatud keldrikorrus, kust on lihtne torusid laest tõmmata. Ah, aga see maja jõuab juba viis korda kaubaks minna, enne kui meie enda oma üldse müüki saame. Niuks. Eks neid sellised tuleb ju veel müüki, onju?

Kommentaare ei ole: