kolmapäev, 3. detsember 2014

Positiivne üllatus ja raamatumeem

Täna sain meeldiva üllatuse osaliseks. Päeval helistas loomaarst ja küsis, kuidas meie väiksel patsiendil läheb. Saime rahulikult räägitud, kuidas meil edeneb. Kurtsin, et tekitame tablettide andmisega Naukkule paanikat ja sain kinnitust sellele, et see on siiski mõistlikum variant, kui riskida sellega, et põletikku ei saa välja ravitud ja see tuleb veel hullemana tagasi.
Ma olen alati olnud väga rahul meie kohaliku loomakliinikuga, seal on nii toredad, hoolitsevad, põhjalikud ja soojad inimesed. See on ka esimene koht, kus on antud nõu kasside käitumisprobleemide osas - ja sellist nõu, mis põhineb teaduslikel uuringutel, ent on samas arusaadavalt väljendatud. Tänane kõne ainult suurendas minu usaldust nende vastu. Olen kindel, et meie kiisud on seal heades kätes.

Mis siis veel - vanade postituste nässu keeratud pildilinkide väljavahetamisega olen jõudnud juba peaaegu 2011 aasta lõpuni, isegi mustmiljon pilti sisaldavad Barcelona postitused on peale ühe valmis. Vaikselt edeneb. Rõhk sõnal vaikselt.

Aga tegelikult tahtsin blogida raamatutest. Leidsin nimelt ühest soomekeelsest blogist lugemisega seotud meemi ja mõtlesin, et polegi selliseid asju ammu täitnud. Panen oma lõbuks selle siia üles :) Tõlkes võib olla apse, ärge pange tähele ;) 


1. Kes on su lemmikkirjanik?
Raske öelda. Valin raamatuid pigem teema ja sisu kui kirjaniku järgi. Ei tulegi eriti meelde kirjanikke, kelle teoseid oleksin mitmeid-mitmeid lugenud (millegipärast mõtlesin, et lemmikkirjaniku peaks just selle kriteeriumi alusel valima). Terry Pratchett tuleb ehk esimesena meelde. Ühe parima raamatusarja autor on kindlasti Douglas Adams ja tema Pöidlaküüdi reisijuht galaktikas.

 2. Millist raamatut või raamatuid oled lugenud mitu korda?
Trygve Gulbransseni triloogiat Ja taamal laulavad metsad, Tuuled puhuvad Vaimudemäelt ning Ei lähe kõrvalteed. Teatud vanuses lugesin neid uuesti ja uuesti ning elasin peategelastele kaasa. Lapsepõlve lemmikuid Röövlitütar Ronjat, Pipi Pikksukka, Naksitralle ja Karupoeg Puhhi olen samuti korduvalt lugenud - nagu me kõik vist? :) Aga jah, viimastel aastatel pole ma ühegi raamatu juurde tagasi pöördunud, hea kui neid üldse esimest korda jõuan lugeda.  

3. Kuidas suhtud nn. pocketbook'idesse (minuarust on need pehme kaanega nö taskusuuruses raamatud)? Kas need on ühekordseks kasutamiseks või sobivad raamaturiiulisse samahästi kui kõvade kaantega teosed?
Minu jaoks on sisu olulisem kui välimus - ja mulle tundub, et pocketbooke või pehmekaanelisi on mul tegelikult riiulis julgelt üle poole.  

4. Milliseid raamatuid laenad, milliseid ostad?
Viimase paari aasta jooksul olen raamatuid vist ainult raamatukogust laenanud. Aga eks ma kindlasti ostan näiteks George R.R. Martini järgmise raamatu Game of Thronesi sarjast.
  
5. Raamat, mis on hetkel käsil?
Sheryl Sandbergi Lean In: Women, Work and the Will to Lead. Meie tiimijuhi käest laenatud teos, mis paneb mõtlema ja teatud valikuid läbi kaaluma.  

6. Milliseid raamatuid kavatsed järgmiseks lugeda?
Kavatsusi on palju, teostus on kehv :) Riiulis on mitmeid lugemata raamatuid, näiteks Hõbevalgem. Sellest võiksin alustada.
  
7. Raamat, mis viimati pooleli jäi?
Nassim Nicholas Talebi The Black Swan. Ei jõudnud õieti raamatut avadagi, kui pidin teose raamatukokku tagastama. Kindlasti kavatsen uuesti laenutada, kui mahti saan.

8. Millisel viisil oled oma raamaturiiuli organiseerinud?
Teemade järgi: fotograafia- ja loodusraamatud, aiaraamatud, fantaasia ja sarjad, eestikeelsed, sõna- ja õpperaamatud.  

9. Jaga üks mälestus lugemisest! Mis raamatut lugesid, kus ja millal? Miks just sellest korrast on jäänud eriline mälestus?
Üritasin tükk aega mõnd lugemisega seotud mälestust meelde tuletada, aga no ei miskit. Võib-olla ma süvenen nii hoogsalt lugemisse, et ümbritsev situatsioon ununeb ja kaotab tähenduse? Kui raamatu sisu poole pealt seda kommenteerida ehk et millise raamatu lugemisest jäi mälujälg, siis on kandidaate rohkem. Silmaringi avardavad ja mõtlemapanevad raamatud on olnud näiteks Daniel Kahnemani Thinking Fast and Slow ja Barbara Demicki Nothing to envy - ordinary lives in North Korea.  

10. Kas unistad raamatu kirjutamisest või oled ehk juba kirjutanud raamatu?
Kunagi unistasin, aga nüüd enam mitte, olen realistlikuks hakanud :) Mul ei ole jutuvestja annet. Pildiraamatuid võiksin see-eest teha. Või teaberaamatuid - info kogumine, organiseerimine ja selgelt väljendamine sobiks mulle rohkem.

Kommentaare ei ole: