esmaspäev, 4. august 2014

August - saagikorjamiskuu

Kuigi meie sügavkülm on üsna pisike, olen viimastel päevadel seda väikestviisi varudega täitnud. Eile käisime naabrite juures punaseid sõstraid korjamas - neil olevat neid üleliia. Korjasime kaks kausitäit, millest sai kenasti kolm karbikest sügavkülma. Hea talvel võtta ja näiteks plaadikooki teha.

20140803_192754

Täna jätkasin korilust ja korjasin aiast karbitäie metsvaarikaid. Puhmaid on tohutult, aga marjad on üldiselt kas väiksed, üleküpsed või koguni toored. Mingi saagi vähemalt sain kätte ja ega ei tohigi kurta, kui kümne sammu kaugusel terrassist selline looduse pakutud võimalus avaneb. 

Kingituseks sain ka ühe suure karbi mustikaid, suurepärane! Tean, milline pusimine on korjamise ja puhastamisega, nii et suur tänu veelkord selle eest!

Proovisin esmakordselt ka piparmünti talveks korjata. Guugeldasin juhiseid ja leidsin kaks varianti - pista lehed niisama sügavkülma või siis kuivatada kimpudena. Proovisin mõlemat. Sidusin kolm pisikest oksakimpu päikesevarju alla kuivama, aga mida ma täna näen - minu piparmündid on piki maad laiali. Ma ei arvestanud vist sellega, et kuivamisel maht väheneb, nii et sõlm ei hoidnud neid enam kinni. Mis teha, vähemalt sai osa niisama kilekotiga külma pandud.

Siin nad veel ripuvad:

20140803_193108

Ilmsest homsest hakkab suvikõrvitsat saama (no viimaks ometi!), tuleb piruka- ja lasanjeretseptid jälle välja otsida. Nämm!

2 kommentaari:

Kati ütles ...

Me kuivatame piparmünti. Paneme põrandale või kuhugi kuivama ajalehe peale ja hiljem korjad lihtsalt kokku ning paned purki, kotti või mis iganes anuma sisse, kust hea võtta. Suvikõrvitsa osas oleme juba jooksvalt väiksemaid kasutanud, et mitte päris hiiglastega maid jagada.
21-22.aug mulle kahjuks hästi ei sobi. Olen ema-isaga ilmselt Lahtis 19 õhtu kuni 21 lõuna ja siis otsejoones tagasi koju maale, kuna yks synna ootab ees.

Maris ütles ...

See ajalehe peal kuivatamine oleks ju lihtne! Peab järgmisel aastal proovima, sel aastal kipuvad vist varsti juba õitsema, kuskilt lugesin, et siis enam ei ole hea korjata. Võib-olla veel mõned lehed veel saaks, hmmm.

Pole hullu, see 21.-22. oli üks idee. Vahvat reisi!