pühapäev, 22. aprill 2012

Järjekordne ülevaade aasta eesmärkidest

Vahelduseks võiks jälle aasta eesmärke uurida, et need ära ei ununeks. Meeldetuletuseks panen nimekirja uuesti siia:

1. Tahan hoida sõpradega paremini ühendust.
2. Korteri müük, maja ostmine ja remontimine.
3. Füüsilise vormi parandamine.
4. 2012 aastal tahan teha 2-3 huvitavat välisreisi.
5. Fotograafiaga seotud eesmärgid: Freemani raamat läbi lugeda, pildifailid läbi käia ja korrastada ning oma fotoraamat valmis teha.
6. 30a pidu

Esimene on viimasel ajal suhteliselt nõrk olnud. Energia on läinud kuidagi iseenesega tegelemise peale, olen üritanud punkte 2 ja 3 edukalt täita. Vahel on pea nii maja- ja remondimõtteid täis või siis teen suure tuhinaga mingit koristusaktsiooni, et praegune korter mõttetust kraamist tühjaks saada. Selle kõrvalt pole olnud energiat isegi msni või meili äärde kirjutama minna. Mitte et ma eriliselt väsinud oleks, vastupidi, tööl on varasemast lihtsam ja kevade saabumisega on endal ka tuju parem.

Sattusin millalgi internetis Susan Caini kõne peale (vt siit), kes on kirjutanud raamatu Quiet: The Power of Introverts in a World That Can't Stop Talking, ja leidsin sealt enda jaoks huvitavaid tähelepanekuid. Caini jaoks ei ole introverdid sotsiaalse suhtluse mõttes puudulikud või oskamatud, ta tõlgendab ekstravertide ja introvertide erinevust pigem nii, et peale head pidu ekstraverdid läheks veel after partyle, aga introverdid koju, kus nad naudiksid hetke vaikust ja rahu :) Või et introverdid eelistaksid suurele seltskonnale pigem mõnusat vestlust ühe inimesega. Jõudsin mingisugusele arusaamisele, et ma vajan ka vaikseid üksioleku hetki ja olen üritanud neid nüüd ka teadlikult tekitada. Need on tihti tasakaaluks tööpäevadele, kus ma suhteliselt tihti pean esinema. Nüüd olin näiteks neljapäeval ja reedel Põhja-Soomes meie sealsetele lehtedele kolmetunnist koolitust pidamas. Kõik see tundmatute inimestega esimest korda kohtumine ja 4-8 inimese rühmale asjade esitamine nõuab minult palju energiat. Kusjuures mulle on öeldud, et ma esitan asju selgelt ja hästi ning olen ilmselt ka suheldes suhteliselt sõbralik ja avatud. Aga see tuleb teatud pingutusega. Samas ma ei saa ka öelda, et mulle see komandeering poleks meeldinud. Eriti teine nendest sessioonidest oli väga tore. Seal oli ka pisut väiksem grupp äärmiselt meeldivaid inimesi, kellega meil jutt jooksis väga hästi ja kes olid selgelt rõõmsad ja innustunud peale meie kolmetunnist värki.

Aga jah, Caini raamatu peaks endale millalgi hankima ja läbi lugema, seal oleks vast veel huvitavaid pointe. Ja sõprade nägemise suhtes on juba mõne nädala pärast ees Grand 30-year Gala :D, kus loodan jälle suhtluspausi tasa teha.

Trennivärk (ehk punkt 3) sõuab ka vaikselt edasi. Igal nädalal olen üritanud vähemalt kaks korda end pooleks tunniks välja ajada. Vahel lausa kolm korda. Selle trenniga veel maratoni jooksma ei lähe, aga mulle tundub, et mingisugust vaikset arengut on märgata. Püüan ikka edasi pingutada, see 30min x3 nädalas tükki küljest ei võta, ainuke mure on mul kolimise ja remondi ajal, et kuidas ma siis ennast küll õue saan.. Kui terve päev remonti teha, siis üleliigset energiat just ei ole. Aga eks pean siis hommikuti esimese asjana välja müttama minema, pole midagi teha.

Välisreisid (punkt 4) võiksin juba eesmärkidest maha kriipsutada. Ei lähe me sel aastal kuhugi, kui just Tallinn ja töökomandeeringud välja arvata :D Järgmisel nädalal on mul muide ees Vaasa ja Kokkola, ma ootan neid huviga, sest pole Lääne-Soomes üldse käinud.

Fotograafiaga on nii ja naa. Maastikufotokursusel käidud ja kevade tulles palju kaameraga ringi mütatud - see on hea. Uue kaamera (Canon 550D) ja objektiivi (100-400mm) tellisin ka ära (kuigi natuke kriipis hinge..), aga need on vähemalt aastateks nüüd olemas. Kuigi üks probleem on kaamera või objektiiviga - eile käisime neid proovimas ja tuleb välja, et emb-kumb (või siis nende kombinatsioon) fokuseerib valesse kohta. Vahel fookuspunktist ette ja vahel taha, mis ongi kõige kummalisem. Homme lähevad mõlemad garantiihooldusse, vaatame mis siis saab. Ühe pildi viskan siia siiski üles, kuigi ka see on pisut ette fokuseerinud, aga nii väikeses suuruses sellest ei saa eriti aru :)

Seekord jäi talvike pildi peale, armas kollane pallike:

IMG_0016.jpg

Pildifaile olen tibakese sorteerinud, aga suur töö on veel ees. Ja fotoraamatuga pole ma üldse edenenud. Ma võiks nüüd tegelikult 2010 piltide kallal pisut nokitseda ja sorteerida, olekski hea rahulik õhtune tegevus :)

Mõnusat õhtut teilegi ja toimekat algavat nädalat!

Kommentaare ei ole: