laupäev, 30. aprill 2011

Amsterdam, esimene päev

Maandusime Schipholi lennuväljale umbes poole üheteist paiku hommikul. Kohver käes, suundusime Amsterdami poole viivasse rongi. Kuna ka paar muud inimest oli mõelnud lihavõtteid Hollandis veeta (näiteks alati meeldivad Briti turistid..), siis oli rong inimesi puupüsti täis topitud. Samasugune masside liikumine tabas meid ka kesklinnas, kohe rongist maha astudes. Eelmisest Amsterdami reisist (umbes 7 aastat tagasi, kui õigesti arvutasin) oli mulle meelde jäänud rahulik ja sümpaatne linn - arvamus, mis Amsterdam Centraali ees peaaegu murenema hakkas. Kohad, kus viimati oli olnud tühja ruumi ja õhku, olid täis ehitustöömaid, inimesi, tsirkust ja leiba. Viimase suhtes ma päris ei valetagi, sest Dami väljakul oli tõepoolest Tivoli püsti.

Manööverdasime läbi inimrüsina oma kompsudega hotelli, mis asus muide väga keskses kohas, äsjanimetatud Dami väljaku vahetus läheduses. Kohe oli ka selge, et ilma suhtes pretensioone esitama ei pea - päike kuumutas ja sooja oligi lausa 25 kraadi ringis. Millegipärast koosnes meie reisivarustus muidugi ainult pikkadest pükstest ja kinnistest kingadest. Me ei lasknud end sellest väga häirida ja läksime linnale esimest tiiru tegema.

Esimese päeva pildisadu on võrdlemisi tagasihoidlik, ilmselt ei osanud läbi inimmasside häid vaatenurki võtta. Endale tundub, et viimastel päevadel sain märgatavalt paremaid võtteid. Aga siin mõned klõpsud päevast.

Kanalid, sillad ja viltused majad:
P4222332.jpg

Kanalites olid endale elu- ja pesapaiga leidnud nii mõnedki linnud:
P4222354.jpg

Jalutasime kõigepealt Rembrandti väljakule ja sealt Amsteli äärde. Amsteli jõgi on ainus looduslik veekogu Amsterdamis ja selle järgi on ka linn oma nime saanud.

Amsteli ääres:
P4222356.jpg

Vaateid jõeäärsetelt kõrvatänavatelt:

P4222359.jpg

P4222369.jpg

P4222358.jpg

P4222360.jpg

P4222336.jpg

Jalutasime piki Amsteli edasi ja peagi võtsime suuna Rijksmuseumi ja Vondelparki suunas. Esimesel päeval oli siiski plaanis need vahele jätta ja pigem niisama linnas jalutada. Niisiis pöördusime peagi kesklinna suunas tagasi ja kondasime kanalite ääres ringi.

Kassiaken:
P4222367.jpg

Kasse muide oli linnas üldse hulgi. Kondasid rahulikult näiteks söögikohtades ringi, ka meie hotelli hommikusöögil lippas laudade vahel üks kiisu.

Kanalielanikud:
P4222366.jpg

Lambamaja:
P4222371.jpg

Päev sõudis aga vahepealsete söögi- ja kohvipauside toel jõudsasti õhtusse ja valmistusime vaimselt juba järgmiseks päevaks. Sest kui kujutate ette - ees ootab Keukenhof, Hollandi kuulus tulbipark ja sinna on minemas kaks kaameratega varustatud fotoharrastajat - siis võib see tähendada ainult sadu pilte ja äärmiselt väsinud jalgu. Ning pean lisama, hetkel ka äärmiselt raskeid valikuid, milliseid pilte alles jätta, milliseid blogis näidata jne. Loodan, et õhtul on veel jõudu ja kindlameelsust neid valikuid teha, nüüd aga ootab ees üks korralik aiatööpäev.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ilusad ja huvitavad fotod, mis töetab veelkord, et igal maal on palju vaatamisväärsusi...

emps

Maris ütles ...

Ja Amsterdamis vaatamisväärsustest puudust ei tule.