pühapäev, 10. märts 2013

Kraami ei ole veel piisavalt, tuleb juurde tuua

See talv pole meile kuigi armulik olnud. Mul oli üle kuu aja kestnud köha aasta lõpul, Akil maandus varbale pool seina ja nüüd oleme mõlemad mingi meeletu nohuga kulgeva gripi külge saanud.
Iga kord kui remondi osas hoo sisse saame, tuleb mingi vastuolu ja nullib kõik plaanid. Äärmiselt frustreeriv on voodis pikutada, nina nuusata ja mõelda kõikide tegemata tööde peale, mida teha ei jaksa.
Enesetunde parandamiseks olen üht-teist nokitsenud, peamiselt lilledega möllanud ja natuke arvutist pildikaustu korrastanud. Vähemalt midagi tehtud. Sest fakt on see, et suures igavuses ei suuda keegi istuda. Natuke loed lehte, surfad internetis, vaatad sarju, mängid flash-mänge, aga mingi hetk tuleb ennast mobiliseerida :)

Läinud nädalal sooritasime ka operatsiooni "päästke mööbel". Me nimelt kolime tööl ja uues kohas on meil ka uus kontorimööbel. Vanad asjad läksid jagamisele ja kõik, mis loosi ei läinud, viidi ilmselt prügimäele või põletamisele. Nukker ja ebaökoloogiline. Seetõttu tassisime meile kaks kõrget metallkappi (lähevad garaaži, kui oleme sealt prügi ära viinud), ühe dokumendikapi (Akile töötuppa), kaks tugitooli (tulevad kaminatuppa) ning ühe tavalise laua. Väga vajalik kraam.

Laua jaoks oli mul aga spetsiaalne plaan:

IMG_1695.jpg

Laud leidis niisiis endale koha katlaruumis akna all, täiesti sobilik istutamiseks ja kõiksugu taimede säilitamiseks. Ma endiselt lilli kasside käpaulatusse (või pigem siis hammaste ulatusse) ei too, nii et seal allkorrusel saan neid segamatult säilitada. Ja loomulikult on seal ka jahedam kui mujal, vast kuskil 18 kraadi, mis ongi väga hea.

Oma koha laualt on leidnud pelargoonide pistikud:

IMG_1709.jpg

No ma ei tea, kas neist ka midagi välja tuleb. Kilekott on neil peas selleks, et niiskus liiga kiirelt ei haihtuks. Vaatame ja ootame.

"Tete a tete" nartsissid ootavad, et õues soojemaks läheks:

IMG_1702.jpg

Need nartsissid peaksid kenasti lausa kümme miinuskraadi üle elama, aga praegu ja ka järgmisel nädalal on öösel veel miinus viieteistkümne kandis..

Roosi üritasin alla lõikuda:

IMG_1705.jpg

Paistab uute lehtede järgi veel elus olevat. Üks mahalõigutud roots vasakul näeb küll natuke õnnetu  välja. Minust vist bonsaipuude lõikujat ei saa.

Sellised lood taimekasvatuse rindel. Ma ei pea vist uuesti mainima, et ootan:
a) kevadet
b) paranemist
c) remonti
d) järgmist nädalavahetust ja mitte üldse homset päeva!

Aga lõpetuseks paar pildikest jälle linnusööklast. Hakid on toidupunkti üles leidnud. Naljakad linnud ja üsna kohmakad rasvapalle rünnates. Ja vaadake neid silmi!

IMG_1657.jpg

IMG_1656.jpg

IMG_1647.jpg

Üks orav käib ka maiustamas, olgu tal ka kõht täis:

IMG_1686.jpg

IMG_1681.jpg

2 kommentaari:

aimarii ütles ...

Noh, kevad küll tuleb, see on iga asta tulnud, ära muretse ja muidugi sina paraned ja veel ruttem, kui mäletad ka puhata.
Sinu orav on hurmav akrobaat, samuti hakid on toredad.

Maris ütles ...

Olen väga kärsitu kevade suhtes, aga eks ta tõesti millalgi ikka tuleb :)
Praegused päikesepaistelised pakaseilmad on ka muidugi omamoodi toredad.