kolmapäev, 1. jaanuar 2014

Tagasivaade aastasse 2013

2013 oli mõnes mõttes eriline aasta. Proovisin aiandusega kätt, õppisin nurgasaagi kasutama, parketti panema, põrandaliiste tegema, plaate vuukima ja kindlasti veel mitu uut pisiasja. Eluks vajalikud oskused eksole :) Tegelikult on täiesti uus valdkond mulle avanenud ja iseendalegi üllatuslikult tunnen ma end selles päris koduselt. Maaõhku ja kätega tegemist on vist vaja kontorielule, ajupingutustele, ppt-slaididele ja koosolekutele vastukaaluks.

IMG_2394.jpg

IMG_2355.jpg

Saime sel aastal päris paljuga hakkama. Remontimine käis hoogudega: kevadel nokitsesime aeglasemalt, suvel olid tihedad kolm remondinädalat, peale seda tuli küllastumine ja vaikus. Septembri lõpul tekitasime uue deadline'i ja vehkisime kaks kuud meeletu distsipliiniga tööd teha. Detsembris tuli jälle suur vaikus ja laisklemine. Tulemusega olen siiski väga rahul. Kahekesi teeme, kõike ju ei jõuagi korraga.

IMG_2547.jpg

Tihe remontimine on vähendanud loovat mõtlemist (teate, sellised head mõtted, mis tulevad laiseldes ja näiteks internetis surfates: näiteks tahaks minna Lapimaale virmalisi vaatama või et lähme kuhugi välja sööma/konserdile/looduskaunisse kohta vms) ja ühist vaba aega. Muidugi teeme ju remonti koos, aga nägu lihvimistolmust valgena näiteks torude vedamise probleeme lahendada ei ole minu ettekujutus kvaliteetajast.

Nizza ja Riviera reis oli selles mõttes väga oodatud vaheldus. Selle aasta vapustavaim vaade oli kindlasti kaeluskotkaste lend Alpidel Verdoni kanjonis ja parim hetk õhtusoojuses Nizza rannal istudes ja lainemüha kuulates.

IMG_3218.jpg

IMG_2876.jpg

Pisemaid ja suuremaid sündmusi oli muidugi veel: Riverdance kevadel, Robbie Williams Laululaval augustis, aga ka ehitusmess Hyvinkääl, Lennumuuseumi esmakülastus ja Veerenni tänava ja ümbruskonna ekskursioon (mulle see tõesti väga meeldis! :))


Uuelt aastalt ootan kõige rohkem:
- kevade saabumist ja seda, et saaks jälle sõrmed mulda torgata :)
- tahaks proovida ekskavaatori opereerimist, kui selle suvel aiatööde jaoks rendime
- pisut normaalsemat argipäeva, kuigi maja ja õu ei ole veel kaugeltki valmis: et remont muutuks tööst hobiks.
- väikseid huvitavaid tegemisi ja uusi kogemusi, rohkem aega endale ja sõpradele.

Head uut aastat ja soovide täitumist!

4 kommentaari:

aimarii ütles ...

Sinu terve aasta on olnud väga vahelduv.
Vana aasta on möödas ja uus juba umbes ühe päeva vanune.
Soovin sinule head aasta jätku.

Maris ütles ...

Suurepärast uut aastat ka sulle, Aimarii!

Kati ütles ...

Nagu sa täna mulle kõike ilusat soovisid ja et mu unistused täituks, soovin ka mina sulle, et kõik sinu soovid uuel aastal täituks!

Maris ütles ...

Aitäh Kati :)